Nasze miody

Miody CD SA to bogaty asortyment odmian tradycyjnych, ceniony przez koneserów. Zróżnicowany sposób konfekcjonowania - od eleganckich szklanych opakowań z ozdobnym, pozłacanym zamknięciem, poprzez opakowania typy PET z dozownikiem, po popularne słoiki typu ,,twist-off” i opakowania jednorazowe - dodatkowo uatrakcyjniają ofertę. Oferta CD skierowana jest do odbiorców hurtowych i detalicznych, sieci detalicznych, cateringu oraz do odbiorców miodu przemysłowego na terenie całego kraju.

Zanim miód trafi na Państwa stoły zostaje dokładnie zbadany, oczyszczony z drobin wosku i zapakowany w czyste opakowania posiadające stosowne atesty do kontaktu z żywnością. Dbamy o czystość. Systematycznie szkolimy nasz personel podnosząc standardy higieny i bezpieczeństwa naszych produktów. Każde pomieszczenie i urządzenie ma swój plan kontroli technicznej, mycia i dezynfekcji. Wszystkie te działania są szczegółowo opisane, dokumentowane i potwierdzone systematycznymi badaniami mikrobiologicznymi. Wszystkie wyniki są archiwizowane.

Proszę mieć pewność, że miód został zakupiony z pasiek o odpowiednim standardzie higienicznym, a następnie zapakowany z największą dbałością. W procesie konfekcjonowania wszystkie naturalne właściwości miodów zostały zachowane.

Ekskluzywny wygląd - wspaniały smak

» zobacz całą galerię «

O miodzie

Pszczoła nie zbiera miodu dla człowieka. Zbiera go z troską o przetrwanie swoje i swojego gatunku. Miód jest jednym ze składników jej „diety” i gromadzony jest w plastrach jako zapas pokarmowy. Do jego „produkcji” służy pszczołom nektar wydzielany przez specjalne gruczoły roślin – nektarniki lub spadź - wytwarzana z soku roślin przez mszyce, czerwce i miodówki.
To właśnie pochodzenie pierwotnego „surowca” decyduje o podziale miodu na trzy rodzaje – miody nektarowe, miody spadziowe i miody nektarowo-spadziowe. Jeżeli pszczoły zbierały nektar na obszarze, gdzie w przewadze kwitła i nektarowała określona roślina (lipa, gryka, wrzos, akacja, kasztan, mniszek, lawenda itd.) ... Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez CD S.A. © 2012-2018
Wykonanie a&r multimedia

Pliki Cookies: Strona używa plików Cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywane i wykorzystywanie przez nas tych plików.