Dotacje UE

CD S. A. realizuje projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności spółki CD poprzez wprowadzenie na rynek nowych produktów o podwyższonych cechach jakościowych”.

Podstawowym celem projektu jest zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności firmy poprzez działania mające na celu dostosowanie oferty do wymagań panujących na rynku.

Przedmiotem projektu jest zakup urządzeń będących elementami linii technologicznej do produkcji kremów o smaku czekoladowym i czekoladowo-orzechowym.

W wyniku realizacji projektu planowane jest wdrożenie produkcji kremów o smaku czekoladowym i czekoladowo-orzechowym o obniżonej zawartości energetycznej i cechach prozdrowotnych. Wynika to z zastosowania całkowicie nowej technologii. Nowo wytwarzane produkty będą istotnie różnić się od dostępnych aktualnie na rynku wyrobów tego typu. Charakterystyczne dla nich będzie to, że zachowując cechy dotychczas produkowanych kremów przez spółkę o ustalonej renomie, zawierać będą nowe zalecane przez dietetyków składniki.

Inwestycja w nowe technologie oraz wprowadzenie do oferty nowego produktu spowodują rozwój przedsiębiorstwa oraz wzrost jego konkurencyjności na rynku.

Wartość projektu: 563 955,00 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 160 475,00 PLN

O miodzie

Pszczoła nie zbiera miodu dla człowieka. Zbiera go z troską o przetrwanie swoje i swojego gatunku. Miód jest jednym ze składników jej „diety” i gromadzony jest w plastrach jako zapas pokarmowy. Do jego „produkcji” służy pszczołom nektar wydzielany przez specjalne gruczoły roślin – nektarniki lub spadź - wytwarzana z soku roślin przez mszyce, czerwce i miodówki.
To właśnie pochodzenie pierwotnego „surowca” decyduje o podziale miodu na trzy rodzaje – miody nektarowe, miody spadziowe i miody nektarowo-spadziowe. Jeżeli pszczoły zbierały nektar na obszarze, gdzie w przewadze kwitła i nektarowała określona roślina (lipa, gryka, wrzos, akacja, kasztan, mniszek, lawenda itd.) ... Czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez CD S.A. © 2012-2018
Wykonanie a&r multimedia

Pliki Cookies: Strona używa plików Cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na przechowywane i wykorzystywanie przez nas tych plików.